Onekill Headbig

90% tėvų daro savo vaikus narkomanais patys to neįtardami. Štai kaip galima to išvengti

/*start adnow */
loading...
/* end adnow */

Galvoji, kad kalbos apie tai, kad Internetas daro mus kvailesniais yra tik senukų bambėjimas? Esą ankščiau ir žolė žalesnė ir žmonės protingesni buvo… Kur gi ne! Iš tiesų tai reali liga, vadinama skaitmeninės silpnaprotystės virusu.

Gydytojai pradėjo pavojaus varpais  skambinti dar 2007 metais. Jų tyrimai parodė, kad  kiekvienais metais vis daugiau vaikų kenčia nuo dėmėsio sutrikimo, atminties netekimo, savikontrolės trūkumo, prislėgtumo ir net depresijos. Tokie nukrypimai būdingi skaitmeninės kartos vaikams, o simptomai yra tokie patys kaip ir sergant senatvine silpnaprotyste ar patyrus rimtą galvos smegenų traumą.

Mokslininkai apskaičiavo, kad septynių metų amžiaus vaikas prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų praleidžia daugiau nei metus savo gyvenimo. O dar trys metai yra praleidžiami miegant ar valgant. O būdamas 18 metų, skaitmeninėms pramogoms jis iššvaisto daugiau nei 4 metus. Kai kas gali atkirsti, kad šiuolaikiniai vaikai gabesni,geriau įsisavina informaciją, o įvairūs prietaisai padeda jiems vystytis. Tik štai skaimeninės technologijos atsirado mūsų gyvenime visai neseniai, o smegenys išlieka tokios pačios, kokios buvo prieš tūkstantį metų. Jos nepasiruošusios įsisavinti tiek informacijos. Vis dėlto, evoliucija – tai velniškai ilgas procesas. Perspėju, kad neverta žvelgti į Internetą kaip į pasaulinį blogį. Čia galima rasti išties naudingos informacijos. Bet pirmiausia reikia išmokti mąstyti pačiam ir skirti gera nuo blogo. Mūsų smegenis galima būtų lyginti su raumenimis. Tam kad kūnas taptų idealus, reikalingos teisingos treniruotės su paskaičiuotu krūviu. Jei tu be pasiruošimo kelsi 100 kilogramų sveriančią štangą, tokiu atveju labai rizikuoji susižaloti ir tapti invalidu.

Tas pats vyksta ir mūsų smegenyse. Gaudamas neribotą kiekį informacijos, nesutvirtėjęs vaiko protas gali būti tiesiog sužalojamas! Net jei smegenys ir susitvarko su dideliu kiekiu informacijos, tai dar nereiškia, kad vaikas taps protingesnis. Įsivaizduok tokią situaciją. Tu atsivedi vaiką į sporto salę, kurioje pilna įvairių treniruoklių, svarmenų, skersinių ir įvairaus inventoriaus. Tu nori, kad vaikas taptų sportiškas ir atletiškas ir tiesiog palieki jį vidury treniruoklių, net nepaaiškinęs ką ir kaip daryti. Ar jis gali išmankštinti savo kūną?

Manau, atsakymą į šį klausimą žinai ir pats.

O juk vaikams reikia vystyti ne tik protinius, bet ir fizinius gebėjimus.  O tai tampa tikra bėda visame pasaulyje.

Remiantis psichologijos profesoriaus Tani Birono tyrimais, vaikų veiklos spindulys ( šiais protingais žodžiais yra vadinama erdvė aplink namus, skirta vaikams žaisti) sumažėjo 90%. Tai reiškia, kad vaikai 10 kartų rečiau išeina pasivaikščioti ar pažaisti į lauką.

Yra dar viena problema:

Internetas ir video žaidimai įtraukia! Juos galima prilyginti narkotikams, kurių visa laiką būna maža. Vaikams reikia gerai išsimiegoti, tačiau jie negali atitrūkti nuo mylimiausio žaislo. Jie neišsimiega ir nieko keista, kad ryte jiems skauda galvą ir jie visiškai neįsimena mokytojo žodžių. Tačiau nereikia visų bėdų suversti Internetui. Visų pirma, kalti yra patys tėvai, kuriems geriau pasodinti vaiką prie monitoriaus ir nesijaudinti, kad vaikas žaisdamas lauke nusibrozdins kelius, išbėgs į kelią ar pasiklys. Senovėje lengvapėdės mamos ar tetos duodavo vaikams aguonų ar degtinėje išmirkytos duonos. Mažyliai apsvaigdavo, kietai miegodavo, apie juos tuo metu buvo galima buvo pamiršti ir eiti tvarkytis savų reikalų. Dabar vietoj alkoholio ir narkotikų atsiranda internetas, televizorius ir kompiuteriniai žaidimai. Daugiau nei 90 procentų tėvų, nesąmoningai padeda į juos vaikams įklimpti, taip padarydami juos skaitmeniniais narkomanais. Būk protingesnis ir padėk savo vaikui visapusiškai vystytis. Tačiau tai užima daug laiko ir su vaiku reikia užsiiminėti. O juk reikia ir pačiam tapti pavyzdžiu, juk vaikai į mus lygiuojasi. Jeigu mama ir tėtis visą laisvą laiką praleidžia prie telefono ar televizoriaus, tai vaikas elgsis taip pat. Beje, ir patys įrenginių išradėjai suprato įrenginių keliamą pavojų. Steve Jobsas uždraudė savo vaikams naudotis planšetiniais kompiuteriais, o naktys bei savaitgaliai tapo laiku be skaitmeninių technologijų. Taigi, kad ir koks pavargęs būtum, žinok, kad vaikui reikia tavo dėmėsio. Jokiu būdu nebandyk Interneto, televizoriaus paversti aukle, nes kas jei ne tu gali išauklėti tavo mažylį.